'Uluslararası Ay Gözlem Gecesi - Fotoğraf Yarışması'

'Uluslararası Ay Gözlem Gecesi - Fotoğraf Yarışması'

“Uluslararası Ay Gözlem Gecesi” Dünya genelinde gerçekleştirilen bir etkinliktir. Bu etkinlik çerçevesinde Ay gözlemleri yapılmakta, Ay’ın hareketleri ve evreleri anlatılarak doğal uydumuz geniş kitlelere tanıtılmaktadır. "Uluslararsı Ay Gözlem Gecesi" kapsamda Bilim Merkezimiz Ay konulu bir fotoğraf yarışması düzenlemektedir.

Katılımcılar: İSTEK Okulları ortaokul ve lise öğrencileri (5-12. Sınıflar)

Başvuru şekli: Katılımcının adını taşıyan fotoğraf ve metin dosyası iletişim bilgileriyle birlikte bilim.merkezi@istek.k12.tr adresine gönderilecektir.

📆Son teslim tarihi: 20 Ekim 2021
23.59

Ödüller:
🥇 1.'lik ödülü: Brasser 60 mm. ekvatoral kundaklı mercekli TELESKOP.
🥈2.'lik ödülü: Meade 60 mm. alt-az kundaklı mercekli TELESKOP.
🥉3.'lük ödülü: Meade Travelview 10x50 DÜRBÜN.

 

 

 

 

 

YARIŞMA ŞARTLARI :

1- Yarışmaya İSTEK Okulları ortaokul-lise sınıflarında okuyan her öğrenci katılabilir, katılımcı sınırı yoktur. Her öğrenci bir fotoğrafla katılabilir.

2- Fotoğraflar cep telefonu veya dijital kamera ile çekilecek, her görsel için aşağıdaki bilgiler bir metin dosyasına kaydedilerek iki dosya halinde e-mail yoluyla iletilecektir: 

Katılımcı ismi, soy ismi, okul ve sınıf bilgileri ,fotoğrafın çekildiği tarih, yer, kullanılan cihaz özellikleri (telefon modeli veya fotoğraf makinasının teknik özellikleri).

3- Fotoğraflar üzerinde oynama, dijital geliştirme yapılmayacaktır. Photoshop ve benzeri uygulamalarla müdahale edilen fotoğraflar elenecektir.

4- Fotoğrafların bir kısmı veya tamamı sergilenecektir, katılımcılar fotoğraflarının sergilenmesini kabul etmiş sayılır.

5-  Yarışmaya katılan tüm öğrencilere dijital katılım sertifikası, dereceye giren öğrencilere yukarıda belirtilen ödüller verilecektir.